Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
VarínHľadať
 
 

Oznamy

Oznamy obce Varín

VIANOČNÉ TRHY 2018Vytlačiť
 

Krčmári z obce Varín

vás pozývajú

na

VIANOČNÉ TRHY,

ktoré sa uskutočnia v sobotu 15. decembra 2018 od 14.30 na Námestí sv. Floriána.

Čaká na vás bohaté občerstvenie, grilované špeciality, vianočný punč, varené víno a stánky s vianočným tovarom.

Všetci ste srdečne pozvaní!

 

Vianočné trhy aj s kultúrnym programom sa uskutočnia aj v sobotu 22.12.2018.

lemon-slices-232210_1920.jpg


 
 

Obnova a rozšírenie knižného fondu v obecnej knižnici vo VaríneVytlačiť
 

Obecný úrad vo Varíne ako zriaďovateľ obecnej knižnice každoročne vyčleňuje financie na nákup nových kníh. V snahe o postupnú obnovu a rozšírenie knižného fondu našej knižnice sme zareagovali na výzvy Fondu na podporu umenia, ktorý poskytuje podporu v oblastiach kultúry, umeleckých aktivít a kreatívneho priemyslu.

V rámci programu Akvizícia knižníc, ktorý poskytuje podporu zameranú na nákup knižného fondu, sme vypracovali projekt, ktorý nám bol schválený.

Vďaka podpore Fondu na podporu umenia sme pre čitateľov knižnice zakúpili 181 nových titulov. Ide o detskú beletriu súčasných slovenských autorov, príbehovú prózu pre deti, detskú dobrodružnú literatúru, obrázkové knihy pre deti a náučnú literatúru pre deti, pre dospelých čitateľov sme zakúpili tituly pôvodnej kvalitnej beletrie a prekladovej literatúry.

Veríme, že sa nám podarilo zatraktívniť ponuku obecnej knižnice a prilákať do jej priestorov viac čitateľov.

Keďže sa nám podarilo dokončiť elektronickú databázu kníh, po práve prebiehajúcej výmene okien v knižnici, by sme radi spustili knižnično-informačný systém KIS MaSK.

Z knižnice postupne vyraďujeme obsahovo zastarané a poškodené knihy, čo je nevyhnutnou podmienkou obnovy knižného fondu. Čo nás veľmi teší je, že vyradené tituly máme čím doplniť, pretože aj v roku 2018 nám bola po vypracovaní projektu schválená žiadosť na nákup nových kníh do našej knižnice. Ak máte nápady, ktoré knihy by ste si radi požičali a prečítali, neváhajte nás kontaktovať.

FPU_logo1_modre.jpg


 
 

Knižnica dočasne zatvorenáVytlačiť
 

Oznamujeme čitateľom, že obecná knižnica je od konca októbra 2018 dočasne zatvorená z dôvodu výmeny podláh a rekonštrukčných prác. O znovuotvorení Vás budeme informovať.

knihy.jpg


 
 

Aktualizovaný plán výletov turistovVytlačiť
 

TJ Fatran Varín Vás pozýva na autobusové turistické zájazdy do slovenských pohorí. Bližšie informácie o jednotlivých zájazdoch nájdete dolu v prílohe.

Prihlásiť sa na zájazd môžete na tel. čísle 0903 471 085, alebo mejlom na lubor.panacek@gmail.com.

Príloha

turisti1.png


 
 

Harmonogram zberu odpadu na rok 2018Vytlačiť
 

 

Príloha


 
 

Zber a odvoz zmesových komunálnych odpadov a zložiek triedeného odpadu na rok 2018Vytlačiť
 


 
 

Prevencia krádeží a podvodov na seniorochVytlačiť
 

Zo strany polície bol opäť zaznamenaný zvýšený nárast trestnej činnosti "krádeží a podvodov spáchaných na senioroch". Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Žiline vyzýva širokú verejnosť o zvýšenie obozretnosti seniorov. V prílohe je materiál odboru prevencie kriminality Kancelárie ministra vnútra SR, ktorý Vás oboznámi ako sa nestať "obeťou" podvodníkov a zlodejov.


 
 

Povinnosť podnikateľa, ktorý prevádzkuje malý zdroj znečistenia ovzdušiaVytlačiť
 

Prevádzkovateľ malého zdroja, ktorý je právnickou alebo fyzickou osobou oprávnenou na podnikanie, je povinný platiť poplatok za znečisťovanie ovzdušia v súlade so zákonom o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia.

Prevádzkovateľ malého zdroja je povinný oznámiť každoročne do 15. februára obci za každý malý zdroj znečisťovania ovzdušia spotrebu palív a surovín, z ktorých znečisťujúce látky vznikajú a ďalšie údaje potrebné na zistenie množstva a škodlivosti znečisťujúcich látok vypustených do ovzdušia za uplynulý rok. (www.varin.sk / VZN / Všeobecne záväzné nariadenie Obce Varín č. 5/2013 o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia prevádzkovateľmi malých zdrojov na území obce Varín)


 
 

ZBER POUŽITÉHO KUCHYNSKÉHO RASTLINNÉHO OLEJA Vytlačiť
 

Čo s použitým rastlinným olejom?
     Obec vám ponúka možnosť, že použitý rastlinný olej od vás odoberie a ponúkne na zhodnotenie spoločnosti, ktorá takýto olej zregeneruje a použije pri výrobe biopalív.

Čo s použitým rastlinným olejom? Kuchynsky olej.doc Kuchynsky olej.doc (37.5 kB)

 
 
ÚvodÚvodná stránka