Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
VarínHľadať
 
 

Obec Varín

Obnova a rozšírenie knižného fondu v obecnej knižnici vo VaríneVytlačiť
 

Obecný úrad vo Varíne ako zriaďovateľ obecnej knižnice každoročne vyčleňuje financie na nákup nových kníh. V snahe o postupnú obnovu a rozšírenie knižného fondu našej knižnice sme zareagovali na výzvy Fondu na podporu umenia, ktorý poskytuje podporu v oblastiach kultúry, umeleckých aktivít a kreatívneho priemyslu.

V rámci programu Akvizícia knižníc, ktorý poskytuje podporu zameranú na nákup knižného fondu, sme vypracovali projekt, ktorý nám bol schválený.

Vďaka podpore Fondu na podporu umenia sme pre čitateľov knižnice zakúpili 181 nových titulov. Ide o detskú beletriu súčasných slovenských autorov, príbehovú prózu pre deti, detskú dobrodružnú literatúru, obrázkové knihy pre deti a náučnú literatúru pre deti, pre dospelých čitateľov sme zakúpili tituly pôvodnej kvalitnej beletrie a prekladovej literatúry.

Veríme, že sa nám podarilo zatraktívniť ponuku obecnej knižnice a prilákať do jej priestorov viac čitateľov.

Keďže sa nám podarilo dokončiť elektronickú databázu kníh, po práve prebiehajúcej výmene okien v knižnici, by sme radi spustili knižnično-informačný systém KIS MaSK.

Z knižnice postupne vyraďujeme obsahovo zastarané a poškodené knihy, čo je nevyhnutnou podmienkou obnovy knižného fondu. Čo nás veľmi teší je, že vyradené tituly máme čím doplniť, pretože aj v roku 2018 nám bola po vypracovaní projektu schválená žiadosť na nákup nových kníh do našej knižnice. Ak máte nápady, ktoré knihy by ste si radi požičali a prečítali, neváhajte nás kontaktovať.

FPU_logo1_modre.jpg


 
 
ÚvodÚvodná stránka