Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
VarínHľadať
 
 

Obec Varín

Nové knihy v knižnici vďaka Fondu na podporu umeniaVytlačiť
 

Obecný úrad vo Varíne ako zriadovateľ obecnej knižnice každoročne vyčleňuje financie na nákup nových kníh. V snahe o postupnú obnovu a rozšírenie knižného fondu našej knižnice sme zareagovali na výzvu Fondu na podporu umenia, ktorý poskytuje podporu v oblasti kultúry, umeleckých aktivít a kreatívneho priemyslu. 

V rámci programu Akvizícia knižníc, ktorý poskytuje podporu zameranú na nákup knižného fondu, sme vypracovali projekt, ktorý nám bol schválený.

Vďaka podpore Fondu na podporu umenia sme pre čitateľov knižnice zakúpili 145 nových kníh. Ide o detskú beletriu súčasných slovenských autorov, príbehovú prózu pre deti, detskú dobrodružnú literatúru, obrázkové knihy pre deti a náučnú literatúru pre deti, pred dospelých čitateľov sme zakúpili tituly pôvodnej kvalitnej beletrie a prekladovej literatúry.

Veríme, že sa nám podarilo zatraktívniť ponuku obecnej knižnice a prilákať do jej priestorov viac čitateľov.

Po dokončení rekonštrukcie knižnice spustíme knižnično informačný systém KIS MaSK a tým ešte viac skvalitníme knižničné služby, ktoré ponúkame našim čitateľom.

Z knižnice postupne vyraďujeme obsahovo zastarané a poškodené knihy, čo je nevyhnutnou podmienkou obnovy knižného fondu. Čo nás veľmi teší je, že vyradené tituly máme čím dopĺňať, pretože nám v máji 2019 bola po vypracovaní projektu opäť schválená žiadosť na nákup nových kníh do našej knižnice. Ak máte nápady, ktoré knihy by ste si radi požičali a prečítali, neváhajte nás kontaktovať.

9.jpg


 
 
ÚvodÚvodná stránka